معرفی انواع انجین های استفاده شده بر روی لیفتراک ها

معرفی انواع انجین های استفاده شده بر روی لیفتراک ها

  چهارشنبه, 10 مهر 1398

در این مقاله سعی بر آن است تا شما را با انواع انجین های استفاده شده بر روی لیفتراک های گوناگون دنیا آشنا کنیم و اشتراکات آنها با یکدیگر را بیان نمائیم .به جز شرکت تویوتا , میتسوبیشی و نیسان  که تمام موتور های استفاده شده بر روی لیفتراک هایشان ساخت خود کمپانی  است.

بقیه برند های لیفتراک ساز دنیا بیشتر از انجین های شرکت های موتور ساز بر روی لیفتراک های خود استفاده نموده اند و در بعضی از موارد از انجین های ساخت خود استفاده کرده اند , به عنوان مثال شرکت دوسان یا همان دوو سابق برای موتور های بنزینی از کمپانی میتسوبیشی کمک گرفته و برای لیفتراک های دیزلی خود از موتور های شرکت یانمار ژاپن ( 4TNV94, 4TNV98 ) استفاده کرده است و یا لیفتراک سازی تی سی ام از موتور های ایسوزو ( C240, 4JG2 ) بر روی لیفتراک های دیزلی و از موتور های نیسان ( H20 , H25 , K25 ) برای لیفتراک های بنزینی خود استفاده کرده است .

از این رو فروشگاه ما توانسته مجموعه کاملی از لوازم یدکی لیفتراک های ژاپنی و چینی را گرد هم آورد از جمله لوازم یدکی موتور لیفتراک , لوازم یدکی گیربکس لیفتراک ,لوازم یدکی هیدرولیک لیفتراک و باقی بخش های مختلف که در صفحه اول وب سایت به آن پرداخته شده است .

لوازم یدکی لیفتراک کوماتسو با کد مربوط به لیفتراک که به صورت تیپ بندی شده با خط مشخص کد گذاری شده است که شما می توانید با مشاهده پلاک لیفتراک به تیپ خط آن پی ببرید مانند FD30 خط 16 .

لوازم یدکی لیفتراک تویوتا با کد بندی ویژه لیفتراک تویوتا که شماره نسل آن و سپس حرف لاتین F می آید مشخص می شود مانند لیفتراک تویوتا 7F یا 8F .

موتور های لیفتراک کوماتسو که با توجه به تیپ آنها قابل شناسایی است شامل چند دسته بندی است , موتور های دیزلی لیفتراک کوماتسو از 3 کمپانی معروف یانمار ( 4D94E, 4D98E) , ایسوزو ( C240, 4JG2)  و

کمنز 6D102,6D107 تهیه شده است و در بعضی از مدل های قدیمی تر از موتور های دیزلی ساخت کوماتسو استفاده شده است مانند ( 4D95, 6D95) .

دسته بندی بعدی مربوط به موتور های بنزینی لیفتراک کوماتسو است که از شرکت نیسان تهیه شده است (  H15 , H20 , H25 , K15 , K21 , K25 , TB42 )  و در بعضی از مدل های قدیمی تر از موتور های تویوتا نظیر ( 4P , 5K ) استفاده شده است .

موتور های لیفتراک تویوتا همگی ساخت خود کمپانی تویوتا است و در اینجا به چند نمونه از تیپ مختلف بنزینی و دیزلی آنها اشاره می کنیم . موتور های بنزینی شامل ( 4P , 5K , 4Y , 1FZ ) است و موتور های دیزلی شامل ( 1DZ, 2Z , 1Z , 2J , 3Z , H , 2H )  است .

موتور های استفاده شده بر روی لیفتراک های نیسان و لیفتراک های آریا مشترک است که ساخت شرکت نیسان است و تیپ های دیزل آن شامل ( TD27 , TD42 ) می شود و تیپ های بنزینی آن شامل ( H20, H25 , K25 ) است .

موتور های استفاده شده بر روی لیفتراک میتسوبیشی و لیفتراک کاترپیلار مشترک است و ساخت خود کمپانی میتسوبیشی می باشد و  موتور های دیزلی S4E , S4E-II , S4S , S6S بر روی لیفتراک های دیزلی به کار برده شده است و از موتور 4G64 بنزنی ساخت شرکت میتسوبیشی بر روی لیفتراک بنزینی و یا دو گانه سوز استفاده شده است و همچنین از این موتور بر روی لیفتراک های دوو سری خط 3 نیز استفاده شده است , در مدل های بالاتر لیفتراک میتسوبیشی و لیفتراک کاترپیلار از موتور نیسان K25 در بخش لیفتراک های بنزینی استفاده شده است .

شرکت سپاهان نیز از موتور های دیزلی شرکت یانمار ژاپن ( 4TNV94 , 4TNE98 ) بر روی لیفتراک های دیزلی خود استفاده نموده و شرکت دوو دوسان نیز از همین موتور های دیزلی بر روی لیفتراک های خود بهره برده است.

فروشگاه فراز ماشین پویا ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک کوماتسو از 1,5 تن تا 15 تن دیزلی و دوگانه سوز , ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک تویوتا از 1.5 تا 10 تن , ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک میتسوبیشی , ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک نیسان, ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک سپاهان , ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک لیفتراک دوو دوسان , ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک هلی , ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک تی سی ام , ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک های چینی مانند لوازم یدکی لیفتراک تی ام اس و لوازم یدکی لیفتراک آریا .

 

کلیک: 3394 بار - بروزرسانی در شنبه, 21 مرداد 1402

برای بهبود عملکرد سایت، این سایت از کوکی استفاده می کند و شما با ادامه استفاده موافقت خود را اعلام کرده اید