چگونه محور حرکت لیفتراک تعمیر می شود ؟

چگونه محور حرکت لیفتراک تعمیر می شود ؟

  چهارشنبه, 18 آبان 776

چگونه محور حرکت لیفتراک تعمیر می شود ؟

هنگامی که لیفتراک در حال بارگیری و یا تخلیه بار می باشد محور جلو یا دیفرانسیل بیشترین وزن را تحمل می کند , حال اگر مسیر ناهموار باشد احتمال آسیب دیدن محور نظیر شکستن و یا خم شدن بیشتر می شود ,

 در صورت مشاهده آسیب در قسمت محور حرکت بهتر است تا قبل از جدی شدن آسیب و به منظور جلوگیری از ایجاد هزینه های بیشتر اقدام به تعمیر آن نمود که می توان بازرسی ها و تعمیرات زیر را انجام داد :

با توجه به متصل بودن چرخ ها به پوسته دیفرانسل و متصل بودن دکل لیفتراک توسط براکت  از دکل به پوسته دیفرانسیل بنابراین سرویس و بررسی محور جلو لیفتراک بسیار حائز اهمیت است.

درصورت تاب برداشتن محور جلو باعث آسیب دیدن به کاسه چرخ ها و مجموعه طبق می شود بنابراین باید در سرویس های دوره ای حتما از محور جلو لیفتراک بازرسی به عمل آید.

در صورت مشاهده فرسایش در یاتاقان دکل لیفتراک باید تعویض گردد چون باعث ایجاد خرابی در بخش پوسته محور لیفتراک می شود .

در صورت مشاهده ترک و یا شکستکی بر روی پوسته محور جلو لیفتراک  می توان با جوشکاری ترمیم کرد تا مانع از خارج شدن روغن دیفرانسیل شد.

جای یاتاقان های دکل نیز باید بررسی شود و در صورت سایش نیاز به ترمیم توسط جوشکاری در آن قسمت است و در صورت نیاز باید نسبت به تعویض یاتاقان های دکل اقدام شود .

اگر ترک روی پوسته تا قسمت چرخ های جلو لیفتراک ادامه پیدا کرده باشد نیاز به ترمیم دارد .

براکت هایی که دکل لیفتراک را به پوسته دیفرانسیل متصل میکند نیاز به بررسی دارد تا در صورت گشاد شدن و یا شل شدن پیچ های اتصال مشکل بر طرف شود .

رینگ چرخ های جلو لیفتراک نیز در صورت تاب داشتن نیاز به تعوض دارد .

روغن دیفرانسیل لیفتراک هر 1000 ساعت کارکرد باید تعویض شود .

قطعات یدکی لیفتراک نظیر کفشک لنت ترمز باید بازدید شود تا از آسیب به کاسه چرخ لیفتراک جلوگیری شود .

لوازم یدکی لیفتراک در بخش محور جلو شامل چندین قطعه مصرفی است که نیاز به بررسی مداوم دارد از جمله طبق ترمز لیفتراک که شامل چندین قطعه کوچک و بزرگ می شود .

در صورت جوشکاری در قسمت های مختلف پوسته دیفرانسیل لیفتراک نیاز به تقویت و صاف کردن بخش های جوشکاری شده است تا مقاومت پوسته در حرکت پایین نیاید . 

فروشگاه فراز ماشین ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک کوماتسو از 1,5 تن تا 15 تن دیزلی و دوگانه سوز , ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک تویوتا از 1.5 تا 10 تن , ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک میتسوبیشی , ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک نیسان.

ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک سپاهان , ارائه لوازم یدکی لیفتراک لیفتراک دوو دوسان , ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک هلی , ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک تی سی ام 

و ارائه دهنده لوازم یدکی لیفتراک های چینی مانند لوازم یدکی لیفتراک تی ام اس و لوازم یدکی لیفتراک آریا است .

                         

کلیک: 2520 بار - بروزرسانی در دوشنبه, 30 تیر 1399

برای بهبود عملکرد سایت، این سایت از کوکی استفاده می کند و شما با ادامه استفاده موافقت خود را اعلام کرده اید